Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 13967213



*

nr 1396 7213


Spegel

1920-tal, 140x45 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 maj 2021
kl 20:23:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 00:44:49 1      300 kr
10/5 10:47:46 2      500 kr
10/5 20:01:25 3      500 kr
10/5 20:01:25 2      500 kr (Budbetjänt)
10/5 20:02:34 4      600 kr
10/5 20:03:07 5      800 kr
10/5 20:03:44 1      1.100 kr
10/5 20:08:35 5      1.100 kr
10/5 20:08:35 1      1.100 kr (Budbetjänt)
10/5 20:08:53 1      1.500 kr
10/5 20:09:37 5      1.200 kr
10/5 20:09:37 1      1.300 kr (Budbetjänt)
10/5 20:11:04 1      1.700 kr
10/5 20:11:15 5      1.500 kr
10/5 20:11:15 1      1.600 kr (Budbetjänt)
10/5 20:13:51 1      2.000 kr
10/5 20:14:31 5      1.800 kr
10/5 20:14:31 1      1.900 kr (Budbetjänt)
10/5 20:18:25 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr